fbpx

02.08 – Viie köögivilja väljakutse edasijõudnutele

Viie köögivilja väljakutse on toimunud juba üheksa korda. Pea tuhat inimest on tänu sellele hakanud rohkem köögivilju tarbima – see on imeline! Kui köögivilju juba veidi rohkem söögilauale jõuab, siis tuntakse rohkem huvi selle vastu, kuidas poest puu- ja köögivilju valida, milliseid rasvu kasutada ja milline on üldse see tasakaalustatud toitumine, millest nii palju räägitakse. Samuti on osalejad soovinud, et 21. päeva jooksul õpitu üha rohkem kinnistuks.

Seepärast on nüüd aeg veel ühe väljakutse jaoks – Viie köögivilja väljakutse edasijõudnutele!

Mis see väljakutse endast kujutab?

Sellel 21-päevasel põneval retkel tutvume lisaks köögiviljadele ka mõne uue põneva puuviljaga ning miks mitte ka mõne teravilja või seemnete-pähklitega. Räägime tasakaalustatud toitumisest, põhitoitainetest, headest valikutest toidupoes jne.

Samuti võtame teemaks hoidised, toidu säilitamise ja kaasa võtmise näiteks väljasõidule, randa või tööle. Lisaks saad veel erinevaid nippe suvisteks grillimisteks ning hapendamiseks.

Seda kõike õpid läbi igapäevaste põnevate ülesannete, maitsvate retseptide ja teiste kogemuste kaudu. Plaanis on kasutada lisaks maitsemeelele ka muid meeli 😊

Pöörame pilgu ka tähtpäevade tähistamisele (NB! Taasiseseisvumispäev on meie väljakutse ajal) ning uurime, kuidas on võimalik peolauale ahvatlevaid köögiviljaroogi teha.

Kellele?

See väljakutse on just sulle, kui:

 • Oled läbinud Viie köögivilja väljakutse*;
 • Tarbid piisavalt puu- ja köögivilju, kuid soovid enamat – mitmekesisemat toidulauda, veelgi rohkem uusi ja huvitavaid puu- ja köögivilju oma söögilauale;
 • Soovid uusi ja põnevaid retsepte;
 • Tahad teada, kuidas toidust veelgi enam kasu saada;
 • Sind huvitab, kuidas lisaks füüsilisele kehale toit vaimset tervist toetab;
 • Nauding toidust on sulle oluline.

*NB! Eelneva väljakutse läbimine ei ole eelduseks väljakutsel osalemiseks!

Sinu kasu väljakutsest:

 • Vähemalt 21 uut retsepti Triinult;
 • Kahe päeva tasakaalustatud näidismenüüd;
 • Õpid tundma erinevaid puu- ja köögivilju;
 • Spikker kiireteks koduõhtusöökideks;
 • Õpid hapendama;
 • Saad nippe toidu säilitamiseks ja kaasa võtmiseks
 • Teiste osalejate retseptid ja kogemused.

Kus ja kuidas?

 • Väljakutse toimub seal, kus oled sina. Vajalik on arvuti või nutiseade, millega saad siseneda Facebooki. Selle väljakutse jaoks avan spetsiaalse kinnise Facebooki grupi, millele ligipääs on vaid selles väljakutses osalejatel.
 • Iga päev on grupis erinevad postitused, soovitused, nipid, retseptid või (live-)videod/kokkamised ka koos külalistega. Lisaks saad minu poolt ülesandeid ning toimuvad arutelud. Kõik materjalid ja videod jäävad gruppi üles nii väljakutse ajaks kui ka mõneks ajaks peale seda.
 • Olen sinu jaoks grupis olemas iga päev!

Millal?

Alustame 2. augustil ja lõpetame 22. augustil.

Hind?

Juuni lõpuni on 21-päevases väljakutses osalemise hind varem Viie köögivilja väljakutses osalenule 39 eurot ja kõigile teistele soovijatele 45 eurot. Edaspidi on vastavalt 45 ja 51 eurot.

Registreeri väljakutsele siin:

Nimi*    
E-mail*
Telefon*
Teade*

Kui registreerisid aga ei ole saanud automaatkirja, siis vaata ka rämpsposti 🙂

 

Kes on Triin?

Ma olen toitumisterapeut ja elamuskoolitaja. Ma siiralt usun, et tervislik toitumine peab olema nauditav! Sellepärast püüan alati nii oma elus kui ka koolitustel ühendada kahte olulist teemat – tervislik ja tasakaalustatud toitumine ning maitsenaudingud.

Tervislik toitumine annab meile energiat, aitab meil püsida heas vormis ning tõsta immuunsust. Naudingud on need, mis panevad me silmad särama ja tekitavad head enesetunnet. Kui aga maitsenauding on tervislikust toitumisest, siis on kasu mitmekordne.

Olen lõpetanud funktsionaalse toitumise nõustaja õppe, toitumisteraapia ning ka koka eriala. Igapäevaselt tegelen kokkamiskoolituste korraldamise ja läbiviimisega, toitumisalaste loengute pidamise ning toitumisteraapia-alaste nõustamistega.

Lisaks oma igapäevatööle olen juba pea kümme aastat lektoriks Tervisekoolis ning toimetan ka Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuses. Tänu viimasele on mul ka kogemus osaleda toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandardi väljatöötamise meeskonnas ning toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutsekomisjoni liikmena. Samuti olen üks Meelte kooli mentoritest.

Täna tunnen, et olen üks neist õnnelikest inimestest, kes võib öelda, et mu töö on mu hobi või vastupidi. Mulle meeldib panna inimeste silmi särama, olgu see siis tänu mõnele põnevale oskusele, mille nad on mu koolitustel omandanud, oma toidulauale uute maitsete leidmisele või nõustamisel abi leidmisele. Nii tore oleks, kui kõik julgeksid rohkem katsetada uute toitude ja maitsetega, sest iial ei või teada, millal leiad oma uue lemmiku!

Go Top