fbpx

Rohesmuuti väljakutse

Aeg ajalt vajab meie keha väikest turgutust või tugevat energiasööstu. 24-tunnisele päevale lisatunde juurde ei tekita, küll aga saame valida, kuidas me selle aja sees oma kehale aitäh ütleme.

Teatavasti on hea moodus energia saamiseks tõsta oma igapäevast puu- ja köögiviljade tarbimist. Selleks on üks lihtne ja tervislik viis – tekitada endas harjumus tarvitada igapäevaselt smuutisid. Hästi mugav on ka võtta poeriiulilt juba valmis smuuti, kuid olgem ausad – see pole see. Enamasti pole poesmuutid värskest toorainest, nad on tehtud kontsentreeritud mahladest ning on pastöriseeritud. Igal juhul, ise tehtud, hästi tehtud ja teadlikkus, mida oled smuuti sisse lisanud, on kõhule ja kehale kordades suurem pai.

 

Mis see rohesmuuti õigupoolest on?

Rohesmuutiks võib lugeda smuutit, mille vähemalt üks komponentidest on roheline köögivili või lehtvili. See aga ei tähenda, et smuuti ise peab ainult rohelist värvi olema. Kui Sa lisad sinna tumedaid marju, nt mustikaid, siis muutub smuuti lillakaks, kui lisad kakaod, siis šokolaadipruuniks. Kasuta smuutides marju, puuvilju, köögivilju, pähkleid-seemneid ja erinevaid nn supertoite. Lase aga fantaasial lennata!

NB! Üks oluline nüanss veel, rohesmuuti ei sisalda rafineeritud suhkrut! Lisaks, kui sa soovid kasutada toitvamates smuutides piimatooteid, siis kasuta keefiri, maitsestamata jogurtit vmt hapendatud piimatooteid.

 

Väljakutse sisu:

🍏Väljakutse toimub Nauding teadlikust toitumisest Facebooki grupis.

🍏Lisa nädal aega (11.04-17.04) iga päev oma menüüsse rohesmuuti. 

🍏Söö regulaarselt, ära mingil juhul nälgi. Pea meeles ka seda, et kui tahad smuutiga asendada ühte põhitoidukorda, siis lisa sellele rohkem toitaineid (nt leotatud kaerahelbeid või toortatart, hapendatud piimatooteid, pähkleid-seemneid jmt).

🍏Lisa pilte oma smuutidest Nauding teadlikust toitumisest Facebooki grupi kommentaaridesse, sellega toetad, motiveerid ja inspireerid ka teisi!

Väljakutse raames loosin ühele osalejale pääsme 12.05 algavale Viie köögivilja väljakutsele ja meie armas sõber Grüne Fee paneb omalt poolt välja piknikukorvi koos enda toodetega! Lisaks saadan kõikidele registreerijatele oma Rohesmuuti retseptiraamatu.

Auhindade loosimine toimub 18. aprillil.

Registreeru väljakutsele siin:

Nimi*    
E-mail*
Soovin saada Triinu Toidumaailma uudiseid

Go Top