fbpx

Rohesmuuti väljakutse

Aeg ajalt vajab meie keha väikest turgutust või tugevat energiasööstu. 24-tunnisele päevale lisatunde juurde ei tekita, küll aga saame valida, kuidas me selle aja sees oma kehale aitäh ütleme.

Teatavasti on hea moodus energia saamiseks tõsta oma igapäevast puu- ja köögiviljade tarbimist. Selleks on üks lihtne ja tervislik viis – tekitada endas harjumus tarvitada igapäevaselt smuutisid. Hästi mugav on ka võtta poeriiulilt juba valmis smuuti, kuid olgem ausad – see pole see. Enamasti pole poesmuutid värskest toorainest, nad on tehtud kontsentreeritud mahladest ning on pastöriseeritud. Igal juhul, ise tehtud, hästi tehtud ja teadlikkus, mida oled smuuti sisse lisanud, on kõhule ja kehale kordades suurem pai.

Siinkohal kutsungi Sind, Sinu sõpru, peret, töökaaslasi jt osalema rohesmuuti väljakutses. Väljakutse eesmärk on juurutada endas harjumust tarbida rohkem puu- ja köögivilju. 21 päeva on just paras aeg ühe harjumuse tekitamiseks.

 

Mis see rohesmuuti õigupoolest on?

Rohesmuutiks võib lugeda smuutit, mille vähemalt üks komponentidest on roheline köögivili või lehtvili. See aga ei tähenda, et smuuti ise peab ainult rohelist värvi olema. Kui Sa lisad sinna tumedaid marju, nt mustikaid, siis muutub smuuti lillakaks, kui lisad kakaod, siis šokolaadipruuniks. Kasuta smuutides marju, puuvilju, köögivilju, pähkleid-seemneid ja erinevaid nn supertoite Lase aga fantaasial lennata!

NB! Üks oluline nüanss veel, rohesmuuti ei sisalda rafineeritud suhkrut! Lisaks, kui sa soovid kasutada toitvamates smuutides piimatooteid, siis kasuta keefiri, maitsestamata jogurtit vmt hapendatud piimatooteid.

Väljakutse sisu:

Smuuti väljakutse toimub 1.-21.veebruaril. Eelkõige on osalema oodatud grupid (grupi suurus peaks olema 5-10 inimest), kuid osaleda saab ka individuaalselt.

  • Registreeri oma meeskond või iseennast Triinu toidumaailma kodulehel osalejaks

Registreerimisel saad endale ka e-raamatu smuutide kohta koos retseptidega.

  • Joo 21 päeva jooksul igapäevaselt üks rohesmuuti.

Söö regulaarselt, ära mingil juhul nälgi, aga asenda üks toidukord rohesmuutiga. Pea meeles ka seda, et kui sa tahad smuutiga asendada ühte põhitoidukorda, siis lisa sellele rohkem toitaineid sisse (nt leotatud kaerahelbeid või toortatart, hapendatud piimatooteid, pähkleid-seemneid jmt).

  • Postita selle aja jooksul Triinu toidumaailma FB lehele oma smuutist või smuutijoomisest pilte (kvalifikatsiooniks on vajalik postitada vähemalt kaks pilti);
  • Postita selle aja jooksul Triinu toidumaailma FB lehele vähemalt kaks rohesmuuti retsepti, sh üks neist võimalikult eestipärane, pühendame selle EV100le.

 

Väljakutse peaauhinnaks on Triinu Toidumaailma smuutikoolitus 10 inimesele koos Valete Ökopoe toorainega.

 

Aga lisaks on põnevaid auhindu välja pannud ka teised toredad ettevõtted nagu Grüne Fee, Via Naturale, My Italy jt.

Auhindade loosimine toimub Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.

 

 

 

 

Registreeru väljakutsele siin:

Nimi*    
E-mail*
Telefon*
Registreerun väljakutsele*:
üksitiimiga - palun lisa tiimi nimi:
Soovin saada Triinu Toidumaailma uudiseid

Go Top