fbpx

Toitumisteraapia

Toitumisteraapia

Toitumisteraapia kuulub komplementaarse ehk täiendava teraapia alla, mis toetab tavameditsiini. Toitumisterapeudid peavad tegema tihedat koostööd arstidega, sest haiguseid diagnoosivad ja ravivad arstid. 

Toitumisteraapia aitab paljudel juhtudel patsiendil klassikalise meditsiini raviprotseduurideks valmistuda, neid protseduure paremini taluda või pärast ravi kiiremini terveneda. Samas on toitumisterapeut iseseisev spetsialist, kes tegutseb oma spetsiifilisel alal ning kasutab spetsiifilisi meetodeid, et teha kindlaks inimese tervist mõjutavad toitumislikud tegurid. Lähtudes sellest soovitab toitumisterapeut muutusi toiduvalikus ja tarvidusel ka vajalikke toitaineid toidulisanditena.

Toitumisteraapiast on abi ka ühekordse külastuse puhul, kuid esimene külastus on pigem probleemide selgitamine ning plaanide koostamine. Soovitav on panna paika kindlate intervallidega kohtumiste kava. See võimaldab vaadelda tekkinud muutusi, abistada kõrvalnähtude puhul ning tegelda algselt mittemärgatud probleemidega. Teraapiaplaan hõlmab sageli dieedimuutusi ning tervisliku toitumise soovitusi. Terapeut soovitab teostada ainevahetuse analüüse, kasutada vastavalt seisundile vajalikke toidulisandeid.  Toitumisteraapiast võib  olla abi kõikide haiguste puhul.

Toitumisteraapia esmane kohtumine 75 eurot