fbpx

Viie köögivilja väljakutse edasijõudnutele

Viie köögivilja väljakutse on toimunud juba kolm korda. Sajad inimesed on tänu sellele hakanud rohkem köögivilju tarbima – see on imeline! Kui köögivilju juba veidi rohkem söögilauale jõuab, siis tuntakse rohkem huvi ka selle vastu, kuidas poest puu- ja köögivilju valida, milliseid rasvu kasutada ja milline on üldse see tasakaalustatud toitumine, millest nii palju räägitakse. Samuti on osalejad soovinud, et 21. päeva jooksul õpitu üha rohkem kinnistuks.

Seepärast on nüüd aeg veel ühe väljakutse jaoks – Viie köögivilja väljakutse edasijõudnutele!!!

Mis see väljakutse endast kujutab?

Sellel 21-päevasel põneval retkel võtame plaani tutvuda lisaks köögiviljadele ka mõne uue põneva puuviljaga ning miks mitte ka mõne teravilja või seemnete-pähklitega. Räägime tasakaalustatud toitumisest, põhitoitainetest, headest valikutest toidupoes jne. Seda kõike läbi igapäevaste põnevate ülesannete, maitsvate retseptide ja teiste kogemuste kaudu. Plaanis on kasutada lisaks maitsemeelele ka muid meeli 😊

Samuti pöörame pilgu tähtpäevade tähistamisele (NB! Kevadpühad toimuvad meie väljakutse ajal!) ning uurime, kuidas on võimalik ka peolauale ahvatlevaid köögiviljaroogi teha.

Kellele?

See väljakutse on just sulle, kui:

 • Oled läbinud Viie köögivilja väljakutse;
 • Tarbid piisavalt puu- ja köögivilju, kuid soovid enamat – mitmekesisemat toidulauda, veelgi rohkem uusi ja huvitavaid puu- ja köögivilju oma söögilauale;
 • Soovid uusi ja põnevaid retsepte;
 • Tahad teada, kuidas toidust veelgi enam kasu saada;
 • Sind huvitab, kuidas lisaks füüsilisele kehale toit vaimset tervist toetab;
 • Nauding toidust on sulle oluline.

Sinu kasu väljakutsest:

 • Vähemalt 21 uut retsepti Triinult;
 • Kahe päeva tasakaalustatud näidismenüüd;
 • Õpid tundma erinevaid puu- ja köögivilju;
 • Spikker kiireteks koduõhtusöökideks;
 • Teiste osalejate retseptid ja kogemused.

Kus ja kuidas?

 • Väljakutse toimub seal, kus oled sina. Vajalik on arvuti või nutiseade, millega saad siseneda Facebooki. Selle väljakutse jaoks avan spetsiaalse kinnise Facebooki grupi, millele ligipääs on vaid selles väljakutses osalejatel.
 • Iga päev on grupis erinevad postitused, soovitused, nipid, retseptid või (live-)videod/kokkamised (sh koos külalistega), saad minu poolt ka infot ja ülesandeid ning toimuvad arutelud. Kõik materjalid ja videod jäävad gruppi üles nii väljakutse ajaks kui ka mõneks ajaks peale seda.
 • Iga päev olen sinu jaoks grupis olemas.

 

Kes on Triin?

Ma olen toitumisterapeut ja elamuskoolitaja. Ma siiralt usun, et tervislik toitumine peab olema nauditav! Sellepärast püüan alati nii oma elus kui ka koolitustel ühendada kahte olulist teemat – tervislik ja tasakaalustatud toitumine ning maitsenaudingud.

Tervislik toitumine annab meile energiat, aitab meil püsida heas vormis ning tõsta immuunsust. Naudingud on need, mis panevad me silmad särama ja tekitavad head enesetunnet. Kui aga maitsenauding on tervislikust toitumisest, siis on kasu mitmekordne.

Olen lõpetanud funktsionaalse toitumise nõustaja õppe, toitumisteraapia ning ka koka eriala. Igapäevaselt tegelen kokkamiskoolituste korraldamise ja läbiviimisega, toitumisalaste loengute pidamise ning toitumisteraapia-alaste nõustamistega.

Lisaks oma igapäevatööle olen juba pea kümme aastat lektoriks Tervisekoolis ning toimetan ka Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuses. Tänu viimasele on mul ka kogemus osaleda toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandardi väljatöötamise meeskonnas ning toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutsekomisjoni liikmena. Samuti olen üks Meelte kooli mentoritest.

Täna tunnen, et olen üks neist õnnelikest inimestest, kes võib öelda, et mu töö on mu hobi või vastupidi. Mulle meeldib panna inimeste silmi särama, olgu see siis tänu mõnele põnevale oskusele, mille nad on mu koolitustel omandanud, oma toidulauale uute maitsete leidmisele või nõustamisel abi leidmisele. Nii tore oleks, kui kõik julgeksid rohkem katsetada uute toitude ja maitsetega, sest iial ei või teada, millal leiad oma uue lemmiku!

Millal?

Alustame 18. märtsil ja lõpetame 7. aprillil.

Hind?

21-päevase väljakutse osalemise hind on Viie köögivilja väljakutses osalenule 28.- eurot. Kõigile teistele soovijatele 35.- eurot.

Registreeri väljakutsele siin:

Nimi*    
E-mail*
Telefon*
Teade*

Go Top